Bądź z nami!

Szukaj
Close this search box.
Albert N. Martin
Albert N. Martin
Albert N. Martin uznany ewangelista, doradca, pastor i kaznodzieja, Al Martin miał swoje pierwsze doświadczenie w głoszeniu ulicznym przed ukończeniem osiemnastego roku życia, pod przewodnictwem starszych w Mission Hall do której uczęszczał. Prowadził wszystkie kursy teologii pastoralnej w Trinity Ministerial Academy przez 20 lat, aż do jej zamknięcia w 1998 roku. Al Martin jest autorem czterech broszur opublikowanych przez Trust – A Life of Principled Obedience, Living the Christian Life, The Practical Implications of Calvinism, and What’s Wrong with Preaching Today?
Pokaż więcej...
Bobby Jamieson
Bobby Jamieson
Bobby Jamieson jest zastępcą redaktora naczelnego w wydawnictwie 9Marks i redak­torem naczelnym pisma „9Marks Journal”. Jest członkiem kościoła Third Avenue Baptist Church, a obecnie studentem studiów magisterskich na Southern Seminary. Mieszka ze swoją żoną i dwoma córkami w Louisville, Kentucky. Jest także autorem przewodnika 9Marks Healthy Church Study Guides.
Pokaż więcej...
D. A. Carson
D. A. Carson
D. A. Carson, profesor Nowego Testamentu na uczelni Trinity Evangelical Divinity School, jest autorem lub redaktorem ponad trzydziestu pięciu książek. Współzałożyciel The Gospel Coalition
Pokaż więcej...
David Helm
David Helm
David Helm uzyskał tytuł magistra teologii w seminarium teologicznym Gordon-Conwell. Jest głównym pastorem kościoła Trinity Church w Chicago, a także prezesem Charles Simeon Trust – organizacji oferującej praktyczne szkole­nie w głoszeniu kazań. Helm jest współautorem książki Preach the Word: Essays on Exposito­ry Preaching oraz autorem publikacji The Big Picture Story Bible, jak również komentarzy do 1 Listu Piotra, 2 Listu Piotra i Listu Judy wyda­nych w serii Preaching the Word wydawnictwa Crossway.
Pokaż więcej...
Greg Gilbert
Greg Gilbert
Zdobył tytuł magistra teologii na Southern Baptist Theological Seminary oraz tytuł licencjata na Uniwersytecie Yale. Jest pastorem kościoła Third Avenue Baptist Church w Louisville, w stanie Kentucky. Jest autorem książek “Czym jest Ewangelia?” oraz “Kim jest Jezus?”, a także współautorem książki (wraz z Kevinem DeYoungiem) “What is the Mission of the Church?”
Pokaż więcej...
Mack Stiles
J. Mack Stiles
J. Mack Stiles jest Dyrektorem Wykonawczym Gulf Digital Solutions i sekretarzem generalnym Fellowship of Christian UAE Students (FOCUS) w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Od wielu lat zajmuje się zakładaniem kościołów, a obecnie jest starszym kościoła Redeemer Church w Dubaju. Jest autorem książek „Marks of Messenger” oraz „Speaking of Jesus”.
Pokaż więcej...
Jeramie Rinne
Jeremie Rinne
Jeremie Rinne, magister teologii Gordon-Conwell Theological Seminary, służy jako pastor przełożony South Shore Baptist Church w Hingham, Massachu­setts. Regularnie pisuje do 9Marks Journal, jest auto­rem rozważań dla Good Book Company i instruktorem podczas warsztatów Simeon Trust na temat ekspo­zycyjnego wykładania Biblii. Mieszka z żoną Jennifer i czwórką dzieci we wschodniej części Bostonu.
Pokaż więcej...
John Ryle
John Charles Ryle
Studiował na Uniwersytecie Oksfordzkim, przygotowując się do kariery politycznej i w przemyśle. Odnosił ogólnokrajowe sukcesy w sporcie. Zdecydował się na przyjęcie w 1842 ordynacji. W pracy duszpasterskiej i w twórczości teologicznej zaznaczył się jako czołowy przedstawiciel ewangelikalnego skrzydła Kościoła Anglii i rzecznik współpracy z wolnymi Kościołami protestanckimi. Żył w 1816-1900.
Pokaż więcej...