Starsi w kościele

  • Autor: Jeramie Rinne
  • Dostępność: 56
  • 28.00 zł


Twarda okładka, 140 str.


Przywództwo, jak każdy inny dar Ducha, służy zbudowaniu cia­ła Chrystusa. Paweł, pisząc do Tytusa, jasno dał do zrozumienia, że dopóki nie zostanie ustanowione odpowiednie przywództwo w kościele, będzie panował nieporządek. Przyczyną większości nie­rozwiązanych problemów w życiu kościoła jest niesprawne przy­wództwo. Jeramie Rinner wydobywa z Biblii to, co mówi ona na temat tożsamości i działania starszego w kościele lokalnym. Czyni to w świeży i jasny sposób, który jest zarazem bardzo pomocny. Na wspólnej lekturze tej książki mogą skorzystać starsi; będzie też pomocą dla zgromadzenia w modlitwie i wsparciu dla swoich przywódców, aby ich praca była radością, a nie brzemieniem.

Alistair Begg, pastor przełożony Parkside Church w Cleveland, Ohio

Jeramie Rinne udowadnia, że można pisać kompleksowo, a rów­nocześnie zwięźle o funkcji i służbie starszych kościoła. Jest to niezwykle cenna książka! Dostarcza informacji, ale i skłania do refleksji. Pomaga mi jako pastorowi kochać Jezusa i Jego kościół. Nie znam innej tak przystępnej i krótkiej książki na ten temat.

Jared C. Wilson, pastor Middletown Springs Community Church

Chciałbyś widzieć rosnącą grupę pobożnych, dojrzałych męż­czyzn, którzy ręka w rękę z etatowymi pastorami pełnią służbę duszpasterską, nauczają i ćwiczą zgromadzenie w uczniostwie? Ta niewielka książeczka ujmuje temat biblijnie, mądrze i ser­decznie. W gruncie rzeczy traktuje o zbiorowej naturze służby i przywództwa w kościele. Bez względu na poglądy w kwestii wyznaczania starszych, ich wewnętrznej organizacji czy nazwy, znajdziesz tu niejedno wyzwanie, zachętę i poradę.

Tony Payne, dyrektor wydawniczy Matthias Media; współautor książki Trellis and the Vine (Drabinki i winorośl)

Napisz opinię

Proszę zalogować się lub zarejestrować się aby napisać opinię.
Produkty powiązane

Członkostwo w kościele

Członkostwo w kościele

Twarda okładka, 148 str. „To nie te fragmenty Biblii, których nie rozumiem, mnie martwią – zażar..

28.00 zł

Budowanie zdrowych kościołów - komplet

Budowanie zdrowych kościołów - komplet

Cena zawiera wszystkie 8 książek w cenie 7 z serii budowania zdrowych kościołów. Zdrowa naukaEw..

170.00 zł

Tagi: starsi, kościół, członkostwo