Pieniądze w kościele

  • Autor: John Temple
  • Dostępność: 49
  • 23.00 zł


Oprawa miękka 108 str.


Pieniądze odgrywają istotną rolę w życiu chrześcijanina, a jeszcze większą w życiu Kościoła. Niestety, wiele zgroma­dzeń obchodzi się ze swoimi przychodami i rozchodami w sposób nieodpowiedzialny, nieracjonalny, a nawet niele­galny. Pamiętając o przyglądającym się świecie i coraz bar­dziej rygorystycznych wymaganiach prawnych, przywódcy i członkowie kościoła powinni dołożyć wszelkich starań, żeby na gruncie finansów postępować nienagannie.

John Temple jest nie tylko biznesmenem z wieloletnim doświadczeniem na czele różnych firm, które samo w sobie nie upoważnia jeszcze przecież do pisania na temat finan­sów kościoła – autor jest również chrześcijaninem pragną­cym, żeby nakazy, zasady i przykłady Biblii miały wpływ na każdą dziedzinę życia. Temple twierdzi, że funkcjonowanie kościołów nie jest tu wyjątkiem. Po dokładnym stosowaniu Słowa Bożego w swoich praktykach biznesowych (zob. jego książkę Be Successful, Be Spiritual wydaną przez Day One Pu­blications).Polski tytuł "Duchowe podstawy prawdziwego sukcesu - Jak służyć Bogu w swoim miejscu pracy" jest do nabycia też w Fundacji Ewangelicznej. John skierował uwagę na kwestie finansowe lo­kalnej wspólnoty chrześcijańskiej, do których stosuje te same kryteria biblijne. Jego długotrwałe zaangażowanie w zakła­danie kościołów i przywództwo także upoważniają go do zajmowania się tym tematem. Dzieląc się przenikliwymi spostrzeżeniami i praktycznym zastosowaniem, autor poru­sza cały zakres tematów, takich jak szafarstwo, budżetowa­nie, zarobki i wiele mniej znaczących kwestii.

Jestem w uprzywilejowanej sytuacji, gdyż zaliczam Johna i jego żonę Yvonne do grona wieloletnich przyjaciół. Dzięki temu mogę stwierdzić, że w domu, działalności biznesowej i w ramach powierzonej im odpowiedzialności kościelnej, obchodzą się z finansami w sposób uczciwy i rozsądny, kie­rują się chrześcijańską motywacją i ściśle przestrzegają tego, czego uczy Bóg. Każdy przywódca i odpowiedzialny członek kościoła powinien przeczytać Pieniądze w kościele.

Brian H. Edwards Surbition 2008

Napisz opinię

Proszę zalogować się lub zarejestrować się aby napisać opinię.
Produkty powiązane

Finanse rodzinne są ważne

Finanse rodzinne są ważne

Oprawa miękka, 187 str. Jestem wdzięczny za książkę Johna Temple’a. Oto człowiek, który koch..

23.00 zł

Duchowe podstawy prawdziwego sukcesu

Duchowe podstawy prawdziwego sukcesu

Oprawa miękka, 235 str. Książka „Duchowe podstawy prawdziwego sukcesu” jest dokładnym studiu..

23.00 zł

Tagi: Pieniądze, kościół, dyscyplina