Fundamenty wiary chrześcijańskiej

  • Autor: Roger Weil
  • Dostępność: 93
  • 33.00 zł


Wydanie II, twarda okładka, 470 str.


Oto przegląd praktycznej teologii napisany w przystępnym i łatwym do czytania stylu, dzięki któremu główne doktryny wiary chrześcijańskiej stają się zrozumiałe dla zwykłego czytelnika. Napisany jest z perspektywy reformowanej. Dotychczas książka została przetłumaczona na język rosyjski i chiński, dowodząc swej powszechnej użyteczności.


Jest to książka napisana dla tych, którzy pragną studiować Słowo Boże oraz dla kaznodziejów. To zwięzłe, pomocne i zrozumiałe dzieło doskonale spełnia swój zasadniczy cel: pomóc chrześcijanom w zrozumieniu najważniejszych prawd ich wiary. Jego mocną stroną jest to, że przedstawia czytelnikowi fundamentalną, systematyczną teologię, opierając się na Starym i Nowym Testamencie, i odwołując się do wielu wersetów stanowiących dowody biblijne. Podstawowym przesłaniem książki jest to, że cała Biblia koncentruje się na Osobie i zbawczym dziele Jezusa Chrystusa.

Trevor Harris - były dyrektor SGA UK


Roger Weil w swojej książce dokonuje zwięzłego, lecz wyczerpującego przeglądu fundamentów wiary chrześcijańskiej. Jej treść jest biblijna, a podane wyjaśnienia teologiczne nie są skomplikowane. Przekonałem się, że jest ona pouczająca, inspirująca i praktyczna. Z przyjemnością rekomenduję tę książkę jako użyteczne narzędzie w bibliotece pastorów oraz wszystkich chrześcijan, którzy pragną zrozumieć wspaniałe doktryny naszej wiary przekazane nam raz na zawsze.

William Smylie – były dyrektor SGA UK


Rogerowi Weilowi udało się przygotować jasny i systematyczny wykład doktryny ewangelicznej, bogaty w cytaty ze wszystkich części Biblii. To doskonała pomoc dla każdego, kto chce dowiedzieć się więcej na temat Boga, wiary, życia wiecznego; szczególnie użyteczna dla tych, którzy nauczają w kościele.

Paul Verkade – Przewodniczący komitetu ds. Polski, HOE Holandia


Roger Weil nawrócił się jako student w 1952 roku pod wpływem służby dra Martyna Lloyda-Jonesa. W późniejszym czasie często korzystał z jego kazań i wykładów. Przez trzydzieści lat pracował jako architekt, obecnie jest na emeryturze.

Napisz opinię

Proszę zalogować się lub zarejestrować się aby napisać opinię.
Tagi: Fundamenty wiary chrześcijańskiej