Fundamenty życia chrześcijańskiego

  • Autor: D. A. Carson
  • Dostępność: 20
  • 22.00 zł


Ci, którzy są powołani do regularnego głoszenia kazań i nauczania, mogą odnieść wielką korzyść z książki Fundamenty życia chrześcijańskiego. Nie tylko jest ona przykładem wzorcowego kaznodziejstwa, które łączy w sobie solidną wykładnię z praktycznym zastosowaniem, i nie tylko oparta jest na jednym z ulubionych listów Pawła, lecz także odzwierciedla wyjątkową wnikliwość wykładowcy Biblii, który cieszy się uznaniem na międzynarodową skalę.

Zarówno chrześcijanie stawiający pierwsze kroki wiary, jak i doświadczeni święci, którzy ponownie badają swe duchowe podstawy, uzyskają wyjątkowe pouczenia i zachęty z tego świeżego spojrzenia na fundamentalne dziedziny chrześcijańskiego życia. Chcąc im ułatwić robienie stałego postępu w ich podróży wiary, Carson zachęca wierzących, by:

  • Stawiali ewangelię na pierwszym miejscu w swych relacjach, w życiu modlitewnym, w celach związanych z karierą zawodową i w osobistych wyborach.
  • Przyjęli właściwy pogląd na krzyż, tak by on ukształtował ich rozumienie cierpienia, dawania świadectwa i trwania w wierze.
  • Naśladowali przywódców chrześcijańskich, którzy są wzorem współczucia, wierności, zaufania do Chrystusa oraz niebiańskiego usposobienia.
  • Postanowili nigdy nie rezygnować z chrześcijańskiej drogi, lecz by dążyli do przyswojenia sobie siedmiu cnót, które Paweł zaleca Filipianom.Te wezwania do „powrotu do podstaw” kładą solidny fundament chroniący przed burzami, które uderzają obecnie w dom wiary.


D. A. Carson, profesor Nowego Testamentu na uczelni Trinity Evangelical Divinity School, jest autorem lub redaktorem ponad trzydziestu pięciu książek.

Napisz opinię

Proszę zalogować się lub zarejestrować się aby napisać opinię.
Produkty powiązane

Czego Jezus żąda od świata

Czego Jezus żąda od świata

430 stron, miękka oprawa. W czterech Ewangeliach Jezus Chrystus podaje wiele wymagań, które są skier..

33.00 zł

Suwerenność Boga

Suwerenność Boga

Reisinger porusza kwestię niewygodną, jak by się mogło wydawać. Jesteśmy w dzisiejszych czasach sk..

8.00 zł

Tylko Łaska

Tylko Łaska

Książka Booth'a "Panowanie Łaski" doczekała się szesnastu angielskich wydań jeszcze za życia tego ..

14.00 zł

Żyjąc żywym Bogiem

Żyjąc żywym Bogiem

Doktryna o Duchu Świętym, powstające wokół niej błędy i nieporozumienia stały się powodem napisani..

15.00 zł

Tagi: Fundamenty życia chrześcijańskiego