Wieczny odpoczynek

  • Autor: John Gillespie
  • Dostępność: 95
  • 25.00 zł


Oprawa miękka, 264 strony


Książka “Wieczny odpoczynek świętych” stanowi niezwykłe połączenie znaku ostrzegawczego, pejzażu i portretu - napomina, pokazuje ekscytujący (a zarazem oparty na Biblii) obraz nieba, jednocześnie pokazując portret Boga i nas samych, skupionych na ziemskich sprawach, ludzi. Choć mniej obszerna niż dzieło Baxtera, jest równie obfita. Oprócz podania rzetelnych informacji o odpoczynku, który czeka na nas - wierzących - rozpala ogień do życia skupionego na Bogu i Jego niebie. Dzięki tej lekturze zakochałam się w Jezusie od nowa, a mój apetyt na niebo jest teraz większy niż apetyt na jakąkolwiek ziemską rzecz - nawet pączki nie smakują już tak samo, kiedy myślę o tym, jaka uczta ducha i ciała czeka nas w niebie!

- Maria Dordevic

W roku 1677 Henry Scougal (1650–1678) został poproszony przez przyjaciela o pomoc w podróży z Jezusem Chrystusem. Scougal napisał do niego długi list, który ukazał się później jako niewielka książka pt. Życie Boże w duszy człowieka. W liście tym opisał chrześcijaństwo jako nadprzyrodzone zjednoczenie Boga i pokornego wyznawcy poprzez ewangelię Jezusa. Zdemaskował fałszywą formalną religijność i ukazał Życie w Prawdzie, którego źródłem może być jedynie Jezus Chrystus. John Gillespie zaadaptował dzieło Scougala na potrzeby nowego pokolenia.

John przez 30 lat prowadził kościoły w Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych. Obecnie podróżuje w ramach organizacji Global Training Network (www.globaltrainingnetwork.org), szkoląc innych pastorów oraz w miłości zachęcając ich do służby. John jest też autorem książek: „Beware of Living too Long”, „Beholding Jesus”, „Ideas Matter”, „Be encouraged”, „Jesus is the Best”. John i Tessa mieszkają w Overland Park w stanie Kansas w USA. Mają siedmioro dzieci i ciągle rosnącą gromadkę wnuków.

Napisz opinię

Proszę zalogować się lub zarejestrować się aby napisać opinię.
Tagi: Wieczny odpoczynek