Panie, jak długo? Refleksje o istocie cierpienia

  • Autor: D. A. Carson
  • Dostępność: 45
  • 30.00 zł


Wydanie III, poprawione.

I dusza moja bardzo się zatrwożyła. A Ty, Panie, jak długo…? (Ps 6,4)Osobista tragedia i smutek. Wypadek, choroba i niemoc. Susza, trzęsienie ziemi, tsunami. Zbrodnie terrorystów. Wojna, ludobójstwo, ubóstwo, głód. Wystarczy żyć wystarczająco długo, a na pewno będziemy cierpieć, w ten czy inny sposób. W nowym wydaniu wartościowego i powszechnie uznawanego opracowania, Don Carson porusza kwestię zła i cierpienia z wielką wrażliwością, biblijną mądrością i duszpasterską troską. Pomaga chrześcijanom przygotować się na dzień, kiedy doświadczą „okrutnego losu” i stawić mu czoła z wiarą i nadzieją, gdyż złożyli niewzruszoną ufność w opatrzności Bożej.Co czujemy, gdy w końcu natrafimy na objaśnienie, bez którego tkwiliśmy w miejscu? Jakie uczucia nam towarzyszą, gdy wśród inaczej myślących napotkamy bratnią duszę? Książka D. A. Carsona„Panie jak długo?” może dla wielu wierzących okazać się taką chwilą. Życzę radosnych uniesień.
Pastor Marian Biernacki

Każdy z nas napotyka w swym życiu, wcześniej czy później, cierpienie i zło. Zadajemy sobie wtedy pytanie: dlaczego? Zazwyczaj też nie potrafimy znaleźć satysfakcjonującej nas odpowiedzi. Mam nadzieję,że książka Dona Carsona: „Jak długo, Panie?” będzie pomocna nie tylko osobom zmagającym się z problemem cierpienia i zła, ale również pastorom i innym sługom Słowa Bożego.
Pastor Jerzy Karzełek

(…) niezwykle trafne, mądre i pomocne omówienie cierpienia i suwerenności Bożej. Wszyscy, którzy podążą za płynną i przekonującą argumentacją autora, rozjaśnią swoje umysły i wzmocnią swoje serca.
J. I. Packer

D. A. Carson jest wykładowcą i badaczem Nowego Testamentu w Trinity Evangelical Divinity School w Deerfield, IL (USA). Jest autorem i współautorem wielu książek, m.in. The Gagging of God, A Call to Spiritual Reformation (Wezwanie do duchowej odnowy – FE) , Basics for believers (Fundamenty życia chrześcijańskiego - FE) oraz The Difficult Doctrine of the Love of God. Posiadając doświadczenie w pracy duszpasterskiej, jest cenionym mówcą w kościołach i na uczelniach na całym świecie

Napisz opinię

Proszę zalogować się lub zarejestrować się aby napisać opinię.
Tagi: Panie jak długo